Dnes začíná ČZU Film Fest. Sledujte zdarma na watchandknow.cz!

Na tři desítky mezinárodních dokumentárních filmů se představí na ČZU Film Festu, který pořádá Česká zemědělská univerzita v Praze ve spolupráci s Academia Film Olomouc Univerzity Palackého v Olomouci. Letošní nultý ročník probíhá vzhledem ke koronavirové pandemii v online prostředí. Na watchandknow.cz   je po registraci možné všechny nabízené filmy zhlédnout zdarma. Další informace a přehled filmů najdete také na: https://www.facebook.com/CZUFilmFest

Soutěží se o festivalovou cenu ČZU spojenou s finančním ohodnocením $5000 a zároveň o Grand Prize ($10000), která bude porotou udělena nejlepšímu dokumentárnímu filmu z obou festivalů AFO i ČZU. V nesoutěžním programu ČZU FilmFestu je připravena filmová sekce, zaměřená na vztah lidí a stromů, v níž se nachází šest dokumentárních snímků.

ČZU Film Fest je jedinečnou mezinárodní kulturní událostí, která reaguje na nejzávažnější současná společenská témata, jako např. klimatická změna, udržitelné hospodaření s vodou, města jako tepelné ostrovy. Festival zároveň navazuje na některé již realizované projekty vyplývající ze spolupráce mezi ČZU a hlavním městem Prahou a jednotlivými městskými částmi. Jeho cílem je srozumitelnou formou prezentovat výsledky současné aplikované vědy laické veřejnosti a oslovit všechny, kteří se zajímají o udržitelný rozvoj, zdravý životní styl a ochranu životního prostředí. 

Kromě bohatého filmového programu se můžete těšit na bonusový videomateriál, natočený vědci i autory filmů, který alespoň částečně nahrazuje standardní festivalové úvody a pofilmové debaty.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.