Dnes začíná ČZU Film Fest. Sledujte zdarma na watchandknow.cz!

Na tři desítky mezinárodních dokumentárních filmů se představí na ČZU Film Festu, který pořádá Česká zemědělská univerzita v Praze ve spolupráci s Academia Film Olomouc Univerzity Palackého v Olomouci. Letošní nultý ročník probíhá vzhledem ke koronavirové pandemii v online prostředí. Na watchandknow.cz   je po registraci možné všechny nabízené filmy zhlédnout zdarma. Další informace a přehled filmů najdete také na: https://www.facebook.com/CZUFilmFest

Soutěží se o festivalovou cenu ČZU spojenou s finančním ohodnocením $5000 a zároveň o Grand Prize ($10000), která bude porotou udělena nejlepšímu dokumentárnímu filmu z obou festivalů AFO i ČZU. V nesoutěžním programu ČZU FilmFestu je připravena filmová sekce, zaměřená na vztah lidí a stromů, v níž se nachází šest dokumentárních snímků.

ČZU Film Fest je jedinečnou mezinárodní kulturní událostí, která reaguje na nejzávažnější současná společenská témata, jako např. klimatická změna, udržitelné hospodaření s vodou, města jako tepelné ostrovy. Festival zároveň navazuje na některé již realizované projekty vyplývající ze spolupráce mezi ČZU a hlavním městem Prahou a jednotlivými městskými částmi. Jeho cílem je srozumitelnou formou prezentovat výsledky současné aplikované vědy laické veřejnosti a oslovit všechny, kteří se zajímají o udržitelný rozvoj, zdravý životní styl a ochranu životního prostředí. 

Kromě bohatého filmového programu se můžete těšit na bonusový videomateriál, natočený vědci i autory filmů, který alespoň částečně nahrazuje standardní festivalové úvody a pofilmové debaty.

Další články v rubrice

English ☰ Menu